Simeone : Gramy według tradycji Atletico

Diego Simeone wziął udział w konferencji prasowej przed sobotnimi derbami Madrytu z Realem Madryt, które odbędą się naEstadio Vicente Calderon.

Czy problemy z kontuzjami w Realu są dla Was korzyścią?
"Nie przykładamy wagi do tego, jakich zawodników brakuje u rywala. Interesuje nas tylko i wyłącznie to jak podejdą do meczu"

Czy posiadacie receptę na pokonanie Realu?
"Zawsze szanujemy naszych rywali i wiemy, że rywalizujemy ze świetnym zespołem, posiadającym znakomitych piłkarzy i wielkiego trenera. Podejdziemy do meczu z naszą filozofią, tak by ułożyć spotkanie według naszych preferencji"

Czy Real mimo wszystko jest faworytem?
"Zawsze uważałem, że takie stwierdzenia nie mają znaczenia przed meczem, poza dawaniem dziennikarzom nagłówków. To co się liczy odbędzie się po pierwszym gwizdku sędziego. Liczą się czyny"

Jaka jest recepta Atletico w starciach z Realem?
"Wszystko to co oglądacie od 3,5 roku"

Czy przyglądasz się Oliverowi i Adrianowi w Porto?
"Mam bardzo pozytywne doniesienia o Oliverze, a Adrian w tym momencie nie gra. Wszystko co dzieje się z podopiecznymi, którzy zrobili dla nas tak wiele, sprawia że jesteśmy szczęśliwi. Oliver grał mniej niż Adrian, ale wiemy że jest w dobrym momencie i to pozytyw dla nas, ponieważ wciąż jest nasz"

Czy jeśli przegracie, będzie to dla was koniec walki o obronę tytułu?
"Myślimy tylko i wyłącznie o tym starciu. Nie skupiamy się na tym, co stanie się w maju, gdy skończy się sezon ligowy"

Co sądzisz o opinii, że gracie brutalny futbol?
"Nie znamy innego sposobu na grę. Nie zmienimy naszego stylu, ponieważ jesteśmy drużyną z wielką intensywnością"

Uważasz, że to próba destabilizacji waszego zespołu?
"Nie wiem. Każdy ma swoją filozofię gry. Piłka nożna to piękna gra, ponieważ jest mnóstwo różnych sposobów na tryumfowanie. My gramy w ten sposób, ponieważ mamy do tego odpowiednich piłkarzy i dlatego, że to filozofia gry Atletico. Gramy zgodnie z tradycją : walką, siłą i intensywnością w kontratakach. Mam nadzieję, że nigdy tego nie zmienimy!"

Czy to spotkanie będzie takie samo jak te, które już odbyły się na Calderon w tym sezonie?
"Zdecydowanie nie. Pierwszy mecz w Superpucharze Hiszpanii to starcie na samym początku sezonu. Kolejny to mecz w pucharze. To będzie zupełnie inne spotkanie"

Czy fakt, że Real zagra tercetem BBC w ataku i trójką z tyłu wam pomaga?
"Patrząc na to jak trener i drużyna funkcjonuje, widzę kilka wariantów. Prawdopodobnie w pomocy zagrają Khedira, Kroos i Isco, by mogli atakować trójką, a bronić czwórką graczy, ponieważ Bale często zmienia pozycje, podobnie jak Carvajal"

Czy w pierwszym składzie zagra Torres?
"Rozpoczniemy w ataku z Mandzukiciem i Griezmannem"

Źródło: as.com